Ročník 2011/2012

V 11. grantovom ročníku programu sa udiali zmeny. Zmenili sme napríklad názov na YouthBank MaGNeT, vekovú hranicu dobrovoľníkov sme upratali na 15-30 rokov. A o všetkom rozhodovali ženy.

Tím dobrovoľníčiek sa skladal z: Alenky Pitlovej, Mišky Užíkovej, Mišky Valentýniovej a Soni Polónyovej. Koordinovala Ida Adolfová. Naše foto. Podpisovanie zmlúv prebehlo na Korálikovej párty.

 

Podporili sme 8 projektov v celkovej sume 2003 EUR.

 

Projekt s názvom "Obrie hry" bol podporený sumou 314 EUR sa mladí dobrovoľníci v rámci neho upravili priestor pri Gymnáziu J.G.Tajovského v Banskej Bystrici. Miesto tak má svoje nové využitie a môže sa tam hrať obrí šach a človeče. Je prístupné verejnosti. 

Fotky z projektu nájdete tu.

Video z projektu nájdete tu, tu a tu.

Projekt s názvom "Kino passage" bol podporený sumou 150 EUR sa dobrovoľníci pod názvom Trakt premietali počas nikoľkých hodín v podchode železničnej stanice v Banskej Bystrici filmy náhodným cestujúcim. Tak sa aj na toto miesto dostalo umenie a nie len reklama. 

Fotky z projektu nájdete tu.

Počas celého leta sa v "Detskom záhradnom klube Zrnko" stretávali mamičky a deti v tieni stromov a zaplnili záhradu riekankami, pesničkami, hudbou, tvorivosťou a smiechom. My sme im prispeli sumou 150 EUR na tvorivé pomôcky.

Fotky z projektu nájdete tu.

 

Na Sliači vzniklo aj vďaka našej podpore vo výške 350 EUR "Sliačske divadielko". Lokalpatrioti a dobrovoľníci v jednom zozbierali staré fotky mesta a vytvorili mapu, kulisy a omaľovánky so zaujímavými a atraktívnymi kresbami. Toto divadielko využívajú pri práci s deťmi a učia sa tak o svojom meste.

Fotky z projektu nájdete tu.

"Parkour meeting Banská Bystrica 2012" zorganizovali nadšený parkouristi už druhý rok. Podarilo sa im vytvoriť trojdňové podujatie pre 200 nadšencov tejto disciplíny. My sme ich projekt podporili čiastkou 350 EUR:

Fotky z podujatia nájdete tu.

Video tu, tu a tu.

 

"Fotograf na tróne" je názov projektu skupiny mladých dobrovoľníkov, ktorí zostavili výstavu fotiek s názvom Svet (bez) bariér, ktoré nafotil Matej Kapusta zo svojho invalidného vozíka. Spoločne s Dominikou (modelkou) vytipovali miesta, ktoré im v našom meste robia ťažkosti. Fotky nafotili vďaka koordinácii a asistencie svojich nových priateľov.

Fotky z projektu nájdete tu

 "Eko-záhradu" a jazierko vytvorili pri svojej škole Ondrej s kamarátmi. Sumou 250 EUR sme im prispeli na materiál. Vďaka ich nadšeniu sa pri škole dá už aj relaxovať.

Fotky z projektu sú tu.

 

"amfiteártňa 2012" sa mohla konať aj vďaka podpore nášho programu vo výške 345 EUR. Skupina "ľudí spája(_ť je) umenie" musela pri realizácii tohto projektu prekonať veľa prekážok, ale nevzdali to a premietanie bolo. Nie síce na amfiku, ale pred.

Fotky sú tu.